Wicko będzie świętować z Haliną Młynkovą

28 czerwca 2013r. | Drukuj

Za niespełna miesiąc po raz kolejny odbędą się Dni Gminy Wicko. Mieszkańcy i goście bawić się będą wśród czarownic i bajkowych postaci. Jako gwiazda trzydniowej imprezy wystąpi Halina Młynkova.

fot. wicko.pl

fot. wicko.pl

W tym roku, organizatorzy zaskoczą nas nowymi pomysłami. Trzydniowa impreza rozpocznie się w piątek 19 lipca uroczystą sesją Rady Gminy, a zakończy w niedzielę (21 lipca) pojedynkiem przedstawicieli gmin powiatu lęborskiego. Również w tym roku mieszkańcy mogą spróbować swoich sił w konkursie na najładniej przystrojoną posesję, jazdę na byle czym oraz na najbarwniejsze przebranie, a to wszystko oczywiście w mrocznym klimacie magii i czarów. Nowością ma być piątkowy wieczór przy kawie i cieście przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Wicku.

– Chcemy aby był to taki wieczór kawiarniany na świeżym powietrzu podczas, którego będzie można skosztować wielu gatunków kawy, herbaty a także ziół. Dużą atrakcją dla młodzieży ma być kino letnie przed GOKiS’em. Oprócz tego muzyka na żywo w wykonaniu grupy artystycznej z zaprzyjaźnionej Gminy Nawojowa , punkty gastronomiczne, grill i wiele innych atrakcji – zapowiada Agnieszka Wolańska, sekretarz gminy Wicko.

Sobota rozpocznie się tradycyjnie rejestracją czarownic i pojazdów przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Wicku. Następnie pod batutą Wiesławy Wojciechowicz oraz Orkiestry Dętej Ziemia Lęborska wyruszy parada czarownic w stronę stadionu w Charbrowie. Gdzie nastąpi uroczyste otwarcie imprezy. Na scenie zobaczymy m.in. występy lokalnych zespołów muzycznych, zwiedzimy wioskę czarownic oraz weźmiemy udział w pokazie magi i iluzji. Zostaną również wręczone nagrody w konkursach. Niewątpliwie tego dnia największą atrakcją będzie wieczorny koncert Haliny Młynkovej.

Ostatni dzień obchodów Dni Gminy Wicko rozpocznie się uroczystą mszą święta w kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca w Charbrowie. Następnie na scenie zaprezentują się „Talenty naszej gminy”. Tego dnia, odbędzie się rywalizacja w różnych konkurencjach sportowych przedstawicieli poszczególnych gmin pod nazwą „Turniej Gmin”.

Dni Gminy to nowa tradycja w Wicku. Zorganizowane po raz pierwszy w ubiegłym roku, są odpowiedzią na pomysł stworzenia cyklicznego święta dla mieszkańców, które wspiera promocję regionu.

– Od samego początku, jak zostałem wójtem, zastanawiałem się co zrobić, by wypromować naszą gminę, by była ona atrakcyjna dla turystów, dla mieszkańców naszego powiatu – mówi Dariusz Waleśkiewicz, wójt gminy Wicko. – Dotarliśmy do legendy o czarownicach, które mieszkały onegdaj między Wickiem a Charbrowem i tak to się narodziło. Okazało się, że pomysł chwycił. Mieszkańcy bawią się dobrze, chcą się przebierać, nie tylko za czarownice ale również za postacie bajkowe. –


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze