Wicko będzie świętować z Haliną Młynkovą

28 czerwca 2013r. | Drukuj

Za niespełna miesiąc po raz kolejny odbędą się Dni Gminy Wicko. Mieszkańcy i goście bawić się będą wśród czarownic i bajkowych postaci. Jako gwiazda trzydniowej imprezy wystąpi Halina Młynkova.

fot. wicko.pl

fot. wicko.pl

W tym roku, organizatorzy zaskoczą nas nowymi pomysłami. Trzydniowa impreza rozpocznie się w piątek 19 lipca uroczystą sesją Rady Gminy, a zakończy w niedzielę (21 lipca) pojedynkiem przedstawicieli gmin powiatu lęborskiego. Również w tym roku mieszkańcy mogą spróbować swoich sił w konkursie na najładniej przystrojoną posesję, jazdę na byle czym oraz na najbarwniejsze przebranie, a to wszystko oczywiście w mrocznym klimacie magii i czarów. Nowością ma być piątkowy wieczór przy kawie i cieście przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Wicku.

– Chcemy aby był to taki wieczór kawiarniany na świeżym powietrzu podczas, którego będzie można skosztować wielu gatunków kawy, herbaty a także ziół. Dużą atrakcją dla młodzieży ma być kino letnie przed GOKiS’em. Oprócz tego muzyka na żywo w wykonaniu grupy artystycznej z zaprzyjaźnionej Gminy Nawojowa , punkty gastronomiczne, grill i wiele innych atrakcji – zapowiada Agnieszka Wolańska, sekretarz gminy Wicko.

Sobota rozpocznie się tradycyjnie rejestracją czarownic i pojazdów przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Wicku. Następnie pod batutą Wiesławy Wojciechowicz oraz Orkiestry Dętej Ziemia Lęborska wyruszy parada czarownic w stronę stadionu w Charbrowie. Gdzie nastąpi uroczyste otwarcie imprezy. Na scenie zobaczymy m.in. występy lokalnych zespołów muzycznych, zwiedzimy wioskę czarownic oraz weźmiemy udział w pokazie magi i iluzji. Zostaną również wręczone nagrody w konkursach. Niewątpliwie tego dnia największą atrakcją będzie wieczorny koncert Haliny Młynkovej.

Ostatni dzień obchodów Dni Gminy Wicko rozpocznie się uroczystą mszą święta w kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca w Charbrowie. Następnie na scenie zaprezentują się „Talenty naszej gminy”. Tego dnia, odbędzie się rywalizacja w różnych konkurencjach sportowych przedstawicieli poszczególnych gmin pod nazwą „Turniej Gmin”.

Dni Gminy to nowa tradycja w Wicku. Zorganizowane po raz pierwszy w ubiegłym roku, są odpowiedzią na pomysł stworzenia cyklicznego święta dla mieszkańców, które wspiera promocję regionu.

– Od samego początku, jak zostałem wójtem, zastanawiałem się co zrobić, by wypromować naszą gminę, by była ona atrakcyjna dla turystów, dla mieszkańców naszego powiatu – mówi Dariusz Waleśkiewicz, wójt gminy Wicko. – Dotarliśmy do legendy o czarownicach, które mieszkały onegdaj między Wickiem a Charbrowem i tak to się narodziło. Okazało się, że pomysł chwycił. Mieszkańcy bawią się dobrze, chcą się przebierać, nie tylko za czarownice ale również za postacie bajkowe. –


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend

Najnowsze komentarze