Prezydent Słupska bez absolutorium. Będzie referendum?

26 czerwca 2013r. | Drukuj

Prezydent Słupska Maciej Kobyliński bez absolutorium za 2012 rok. Zdaniem słupskich radnych prezydent nie zrealizował budżetu i tym naraził miasto na milionowe straty.

fot. slupsk.pl

fot. slupsk.pl

Już przed dzisiejsza sesją Rady Miasta było niemal pewne, że samorządowcy nie udzielą prezydentowi Słupska absolutorium za 2012 rok. Regionalna Izba Obrachunkowa w Gdańsku podzieliła bowiem zdanie komisji rewizyjnej słupskiej rady miasta, która stwierdziła, że Maciej Kobyliński nie zrealizował ubiegłorocznego budżetu.

Głównym zarzutem kierowanym pod adresem prezydenta miasta było niedokończenie budowy parku wodnego. Z tego powodu do budżetu nie wpłynęło  ponad 6 milionów złotych podatku VAT. W wyniku czego zabrakło pieniędzy między innymi na oświatę. Za nieudzielaniem prezydentowi absolutorium za 2012 zagłosowało 17 radnych, pięciu było przeciw.

Nieoficjalnie wiadomo, że decyzja radnych będzie impulsem do zbierania podpisów pod kolejnym wnioskiem o ogłoszenie referendum w sprawie odwołania Macieja Kobylińskiego.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz