Przyłapani na rozkręcaniu seata. Złodziejska dziupla koło Lęborka

26 czerwca 2013r. | Drukuj

Policjanci ze Słupska  zlikwidowali dziuplę samochodową znajdującą się na terenie powiatu lęborskiego. Funkcjonariusze odzyskali skradzionego dzień wcześniej  seata leona oraz  dwa volkswageny. W związku ze sprawą zatrzymano pięć osób w wieku 25-30 lat. Zatrzymani mieli związek z co najmniej 15 kradzieżami na sumę nawet 200 tysięcy złotych.

fot. KPP Słupsk

fot. KPP Słupsk

W minioną sobotę podczas policyjnej zasadzki w ręce funkcjonariuszy wpadli trzej sprawcy mający związek z kradzieżami pojazdów. Gdy policjanci wkroczyli na ich posesję przestępcy kończyli właśnie rozkręcanie skradzionego dzień wcześniej seata leona. Podczas przeszukania garaży i pomieszczeń gospodarczych, słupscy policjanci zabezpieczyli porozkręcane części samochodowe z innych kradzionych pojazdów, tablice rejestracyjne i narzędzia służące do rozbierania samochodów. Tam też zabezpieczone zostały dwa samochody: volkswagen golf i polo, wobec których istnieje podejrzenie, że także zostały ukradzione.

Działania policjantów doprowadziły do ustalenia i zatrzymania kolejnych osób mających związek ze sprawą. Łącznie do policyjnego aresztu trafiło pięciu mężczyzn w wieku 25-30 lat. Wszyscy to mieszkańcy powiatu lęborskiego. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje na to, że zatrzymani mają związek z co najmniej piętnastoma kradzieżami samochodów na terenie województwa pomorskiego. Wartość ich kradzieży policjanci szacują na co najmniej 200 tysięcy złotych .

Dwóch zatrzymanych trafiło do aresztu. Wobec trzech pozostałych sąd zastosował dozór policji.  Trzem z nich grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Dwóch pozostałych w związku z tym, że usłyszeli zarzuty paserstwa grozi 5 lat więzienia. Wszystko wskazuje na to że sprawa ma charakter rozwojowy i  nie wykluczone są dalsze zatrzymania.


Opublikowano w: LęborkMotoGKSłupskWiadomości
Tagi: , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz