Lęborska drogówka skuteczna także na motorach

10 czerwca 2013r. | Drukuj

Coraz częściej kierowcy na drogach powiatu lęborskiego mogą spotkać policjantów drogówki na motocyklach. Mundurowi dzięki szybkim maszynom dojadą szybciej na miejsce zdarzeń drogowych i w bardziej niedostępne miejsca, a ponadto stanowią bardzo dobrą i skuteczną broń na piratów drogowych.

fot. KPP

fot. KPP

Policjantów lęborskiej drogówki coraz częściej można spotkać na motocyklach, którymi patrolują drogę krajową K6 i wojewódzką W214. Mają na wyposażeniu jedne z szybszych motocykli w polskiej policji – Yamaha Fazer YZF-1S z silnikiem o poj. silnika 1000 cm3, 150 KM i masie 265 kg, których przyspieszenie do setki wynosi 3,2 sekundy.

– Wykorzystanie tego typu sprzętu w codziennej służbie pozwala policjantom po specjalistycznych kursach jazdy, na jeszcze lepsze zabezpieczenie dróg i reagowanie na wykroczenia kierowców niestosujących się do przepisów ruchu drogowego – informuje Daniel Pańczyszyn z lęborskiej policji.

[youtube_sc url=http://youtu.be/8E7yN49BByg]

Policjanci do codziennej służby zabierają ze sobą specjalistyczny sprzęt, taki jak nowoczesne alkosensory, laserowy miernik prędkości, jak również przenośny defibrylator. Większość policjantów lęborskiej drogówki pełniących służbę na motocyklach posiada ponadto specjalistyczne przeszkolenie Ratownika Medycznego, co w połączeniu z szybkością maszyn, dzięki którym dotrą oni jako pierwsi na miejsce wypadku drogowego, może uratować życie uczestników.

Policjanci drogówki chwalą sobie, na co dzień służbę, na jednośladach, a kierowcy szczególnie na drogach krajowych i wojewódzkich powinni być pewni, że w przypadku ucieczki przed policją, zostaną oni natychmiast zatrzymani dzięki „broni” jaką są na nich 150 konne yamahy.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz