Robert Biedroń pisze list do Kaszubów

09 czerwca 2013r. | Drukuj

Poseł Ruchu Palikota Robert Biedroń napisał list do Kaszubów. To jego odpowiedź na akcję działaczy oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Rumi, którzy kilka tygodni temu wystosowali apel do premiera Donalda Tuska w obronie rodziny.

Fot. R. Biedroń

Fot. R. Biedroń

„Jako poseł na Sejm RP ziemi gdyńsko-słupskiej z żalem i zdziwieniem przyjąłem inicjatywę części członków oddziału Rumia Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w sprawie sprzeciwu wobec regulacji prawnej związków partnerskich” – pisze Robert Biedroń. „Chciałbym przypomnieć, że żyjemy w państwie demokratycznym, a podstawą demokracji jest wolność, równość i sprawiedliwość społeczna. Każdy mieszkaniec naszego kraju ma prawo żyć więc w sposób dla niego odpowiedni i przynoszący mu szczęście, a zadaniem państwa jest stanie na straży przestrzegania wymienionych wartości”. Parlamentarzysta zwraca też uwagę, że osoby homoseksualne żyją także na Kaszubach.

Jak informuje Jan Klawiter, jeden z inicjatorów zbierania podpisów pod apelem w obronie rodziny, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie nie odpowie na pismo posła Biedronia. Pod apelem w obronie rodziny podpisało się na Kaszubach już 17 tys. Apel wysłano do premiera Donalda Tuska.


Opublikowano w: TrójmiastoWejherowoWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz