SKM zmienia rozkład jazdy. Będzie komunikacja zastępcza

06 czerwca 2013r. | Drukuj

Od 9 czerwca PKP SKM wprowadza nowy rozkład jazdy. Natomiast w dniach 11-24 czerwca na odcinku Reda-Wejherowo-Reda uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

fot. Sławomir Łukaszuk

fot. Sławomir Łukaszuk

Od 9 czerwca do 1 września obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów SKM. Zmiany w rozkładzie wprowadzają także inni przewoźnicy pasażerscy kursujący po linii SKM. Są one spowodowane modernizacją torów na trasie Gdynia -Warszawa. Remont jest wymagany z powodu planowanego wprowadzenia do ruchu szybkich pociągów Pendolino, które będą rozwijać prędkość nawet do 200km/h.

Od 11 do 24 czerwca na odcinku Reda – Wejherowo – Reda stare tory będą wymieniane na nowe. Prace będą przeprowadzane w taki sposób, aby cały czas jeden tor był przejezdny. Będą z niego korzystały wszystkie pociągi z wyjątkiem SKM. Dla pasażerów SKM-ek w tym okresie uruchomiona zostanie Zastępcza Komunikacja Autobusowa. Ważną informacją jest fakt, że przewóz rowerów i wózków komunikacją zastępczą nie będzie możliwy.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz