Pijani rowerzyści plagą w powiecie lęborskim

04 czerwca 2013r. | Drukuj

Policjanci z drogówki tylko w ciągu kilku godzin zatrzymali 3 pijanych rowerzystów, w tym jednego bardzo agresywnego. Niechlubny rekordzista miał w organizmie prawie promil alkoholu. Za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu grozi do roku pozbawienia wolności.

KPP Lębork

KPP Lębork

W niespełna 5 godzin policjanci lęborskiej drogówki zatrzymali trzech rowerzystów jadących pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich 50-letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska, zatrzymany na ul. Krzywoustego, miał w organizmie ponad 0,60 promila alkoholu. Ilością posiadanego w organizmie alkoholu nie odbiegał od poprzednika, mężczyzna w wieku 65 lat, który jadąc rowerem drogą krajową nr 6 w Mostach miał prawie promil alkoholu. Trzeciego z mężczyzn funkcjonariusze zauważyli na ul. Długiej w Mostach. Gdy policjanci chcieli przebadać zatrzymanego 59-letniego rowerzystę z Lęborka na alkoteście, ten zaczął być agresywny, odgrażać się policjantom, szarpać się i odmówił badania. Mężczyzna, od którego wyczuwalna była bardzo silna woń alkoholu, co chwila zmieniał zdanie, na temat swojej jazdy rowerem i tego, że pił alkohol. Policjanci musieli siłą doprowadzić go do lekarza gdzie przy użyciu chwytów obezwładniających pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Po uzyskaniu z laboratorium wyników badania krwi na zawartość promili alkoholu w organizmie agresywnego rowerzysty, tak jak pozostali dwaj rowerzyści usłyszy on zarzut jazdy rowerem pod wpływem alkoholu, za co grozi do roku pozbawienia wolności.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze