Policjant powstrzymał człowieka przed skokiem z mostu

27 maja 2013r. | Drukuj

Policjant ze Słupska uratował życie niedoszłemu samobójcy. Tylko dzięki szybkości i przytomności umysłu, wykładowca Szkoły Policji w ostatniej chwili złapał mężczyznę, który skakał z mostu.

fot. Szkoła Policji w Słupsku

fot. Szkoła Policji w Słupsku

Do zdarzenia doszło wieczorem na moście przy ulicy Kilińskiego w centrum Słupska. Zdarzenie zarejestrowały kamery policyjnego monitoringu. Przechodzący mostem piesi zauważyli mężczyznę, który stał po drugiej stronie barierki i szykował się do samobójczego skoku do Słupi. Przechodnie natychmiast zaalarmowali policję. Zanim jednak nad rzeką pojawił się patrol. Z pobliskiej Szkoły Policji przybiegł na most jeden z wykładowców.

– Gdy przybiegłem na most starałem się za wszelką cenę nawiązać kontakt z samobójcą. Po kilku minutach rozmowy zacząłem do niego coraz bliżej podchodzić – relacjonuje asp. Michał Jaśkowski. – Gdy byłem już zupełnie blisko mężczyzna oznajmił, że skacze. Natychmiast rzuciłem się na niego. Mimo, że było po drugiej stronie barierki zdołałem złapać go za rękę i szyje. Mimo, że próbował się wyrywać udało mi się go przytrzymać. Przy pomocy innych policjantów, którzy do nas dobiegli wciągnęliśmy niedoszłego samobójcę na chodnik. –

Choć aspirant Michał Jaśkowski nie uważa się za bohatera, to nie pierwszy uratowany przez niego niedoszły samobójca.

– Gdy byłem dzielnicowym w Gdańsku,18-letnia dziewczyna próbowała skoczyć z dachu siedmiopiętrowego budynku. Wszedłem na dach i po kilkunastu minutach negocjacji udało mi się ją powstrzymać. Podobnie jak na moście też złapałem ją w ostatniej chwili, gdy wychyliła się do skoku – dodaje asp. Michał Jaśkowski.

Aspirant Michał Jaśkowski na co dzień uczy policjantów strzelania. Komendant Szkoły Policja zaczął się jednak zastanawiać czy aspirant nie powinien być także specjalistą w innej dziedzinie.

– Mamy w szkole zajęcia z profesjonalnymi negocjatorami i psychologiem. Podczas zajęć z policjantami będziemy jednak prawdopodobnie wykorzystywać także doświadczenie asp. Jaśkowskiego – mówi Piotr Kozłowski, rzecznik prasowy Szkoły Policji w Słupsku.

Policjant przyznaje, że medialny rozgłos z powodu uratowania życia mężczyzny bardzo go krępuje. Skromnie dodaje też, że najchętniej  w ogóle nie rozmawiałby na temat wypadku na moście.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

W Słupsku otwarto punkt esperanto
Rusza program profilaktyki boreliozy w powiecie słupskim. Bezpłatne badania dla mieszkańców!
W Słupsku gościł Cezary Łazarewicz
Lęborskie Dni Jakubowe już za kilka dni!
Już jest oficjalny klip do utworu „Muszkieterowie Szpiku”. Zobacz koniecznie
Słupsk będzie miał swój Punkt Esperanto. Otwarcie już wkrótce!
Cezary Łazarewicz w Słupsku. Zapraszamy do Spichlerza Richtera
Chcesz uczyć języka kaszubskiego? Zapisz się na Studia Podyplomowe w Akademii Pomorskiej w Słupsku

Najnowsze komentarze