Było blisko tragedii. Drewno z ciężarówki spadło na drogę

17 maja 2013r. | Drukuj

Policjanci z Lęborka poszukują kierowcy ciężarówki scania, który poprzez niewłaściwie zabezpieczony ładunek mógł doprowadzić do śmiertelnego wypadku na drodze W214 z Lęborka do Cewic.

fot. KPP Lębork

fot. KPP Lębork

Policjanci z Lęborka poszukują kierowcy samochodu ciężarowego scania o nr rej. GSL26WL, który 9 mają przewożąc bale drewna, omal nie doprowadził do poważnego wypadku drogowego. Kierowca scani prawdopodobnie nieprawidłowo zabezpieczył przewożony ładunek i w trakcie jazdy drogą W214 w miejscowości Rybki jedna z dużych bali drewna spadła z naczepy i omal nie uderzyła w jadący z przeciwka samochód osobowy. Całe zdarzenie przypadkowo nagrał kierowca osobówki, w kierunku której leciała rozpędzona kłoda drewna i minęła jego samochód o kilka centymetrów. Kierowca ciężarówki prawdopodobnie nie zauważył co się stało i pojechał dalej bez zatrzymywania.

Trwają wzmożone czynności policji zmierzające do ustalenia kierowcy scani, który odpowie zgodnie z Kodeksem Prawo o Ruchu Drogowym za nieprawidłowe zabezpieczenie przewożonego ładunku, sprawa trafi do sądu, a kierowcy grozi do 5000 zł.


Opublikowano w: LęborkMotoGKPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz