Noc Muzeów i Smaki średniowiecza w Lęborku

14 maja 2013r. | Drukuj

W najbliższą sobotę, 18 maja w Lęborku odbędą się dwa ciekawe wydarzenia. Pierwszym z nich jest impreza plenerowa „Smaki średniowiecza, drugie to „Średniowieczna Noc Muzeów 2013”.

muzeum.lebork.pl

muzeum.lebork.pl

„Smaki średniowiecza” (baszta nr 32, skrzyżowanie ulic Korczaka i Reja) to impreza plenerowa, podczas której bractwa rycerskie oraz grupy rekonstrukcji historycznej przygotują dania na podstawie dawnych, dziś często już zapomnianych, przepisów i składników. Odwiedzający będą mogli zapoznać się ze sposobami gotowania sprzed kilkuset lat, spróbować przygotowanych wg dawnych receptur dań. Będą to m.in. pieczone prosię, soczewica z warzywami, pasternak na słoninie, chleb na zakwasie wypieczony w piecu chlebowym i kandyzowany chrzan. Start o godzinie 17.00.
„Smaki średniowiecza” są współfinansowane ze środków Gminy Miasto Lębork i Powiatu Lęborskiego.

W budynku Muzeum w Lęborku, na dziedzińcu za budynkiem Muzeum, w baszcie nr 24 (ul. Derdowskiego) oraz w baszcie nr 27 (ul. Basztowa) w godzinach 20.00 – 24.00 odbędzie się „Średniowieczna Noc Muzeów 2013″ pod hasłem „Kolorowy świat kuglarzy”.

W programie „Średniowiecznej Nocy Muzeów” znajdą się: konkurs z nagrodami na najciekawszy strój (średniowieczni kuglarze, błaznowie, klauni, linoskoczkowie, akrobaci, żonglerzy, mieszczki, rycerze, damy dworu, giermkowie itp.), konkurs tzw. pieczątkowy, teatrzyk średniowieczny kukiełkowy dla dzieci i nie tylko, pokazy ognia, zabawy plebejskie, szczudlarze, kuglarze, błaznowie, kramy, stragany, oprowadzanie wzdłuż murów średniowiecznych przez bractwo rycerskie, film o średniowiecznych obwarowaniach Lęborka z animacją 3D oraz inne atrakcje.

W „Smakach Średniowiecza” i „Średniowiecznej Nocy Muzeów” będą uczestniczyć grupy: Alba Crux z Polic, More Maiorum z Chojnic, Zbrojna Gwardyja ze Świnoujścia, Bractwo Maltańskie ze Szczecina, Kopia Oliwska z Gdańska, Bractwo Rycerskie Spod Nordowej Gwiazdy ze Świecina, II Chorągiew Księcia Przemysława Wielkopolskiego ze Świebodzina. Organizatorzy serdecznie zapraszają! Wstęp wolny.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze