Policjant z Lęborka został uhonorowany

14 maja 2013r. | Drukuj

Wczoraj w lęborskiej komendzie I Zastępca Komendanta Głównego Policji podziękował mł.asp. Marcinowi Majchrzakowi za postawę jaką wykazał się 19 kwietnia na przejeździe kolejowym w Mostach koło Lęborka. Funkcjonariuszowi pogratulował również Starosta Lęborski.

KPP Lębork

KPP Lębork

Wczoraj nadinsp. Krzysztof Gajewski uhonorował funkcjonariusza Referatu Ruchu Drogowego lęborskiej komendy powiatowej nagrodą pieniężną, dyplomem i pamiątkową tablicą – za wyjątkową odwagę zaprezentowaną podczas służby. Po I Zastępcy Komendanta Głównego Policji Starosta Lęborski Wiktor Tyburski wręczył policjantowi list gratulacyjny oraz upominek.

Mł.asp. Marcin Majchrzak zjeżdżając do komendy na zakończenie służby zauważył autobus wjeżdżający na przejazd kolejowy pomimo braku możliwości zjazdu z niego z uwagi na inne pojazdy stojące w korku. Policjanta zaniepokoiła ta sytuacja więc zaparkował motocykl i podszedł do kierowcy autobusu, żeby zwrócić mu uwagę. W tym momencie rozległ się dźwięk alarmu sygnalizującego nadjeżdżający pociąg i zaczęły zamykać się zapory. Jedna z nich zablokowała się o autobus. Siedzący w autobusie pasażerowie, w większości dzieci, zaczęli natychmiast w panice uciekać z tylnych siedzeń na przód pojazdu. Policjant odłamał pękniętą zaporę blokującą autobus i krzyknął do stojących przed autobusem kierowców pojazdów, aby zjechali na boki,żeby zrobić miejsce stojącemu za nimi autobusowi. Tylko szybka ocena sytuacji i reakcja policjanta, nie doprowadziły do zderzenia z pociągiem, który zaraz po przejechaniu przez kierowcę autobusu kilku metrów do przodu, przejechał obok.

Mł.asp. Marcin Majchrzak podczas uroczystości podkreślał, że nie zrobił niczego nadzwyczajnego i każdy powinien się tak zachować.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz