Po nitce do kłębka. Złodzieje, paser i marihuana

10 maja 2013r. | Drukuj

Lęborscy kryminalni zatrzymali trzech włamywaczy, podejrzanych o włamanie i kradzież mienia o wartości ponad 11 tys. złotych z Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej. Zatrzymani już usłyszeli zarzuty. Policjanci zatrzymali również pasera, który oprócz skradzionych w GOK-u rzeczy miał również domową „hodowlę” marihuany.

KPP Lębork

KPP Lębork

Kryminalni z lęborskiej komendy ustalili i zatrzymali w środę trzech mężczyzn z terenu Lęborka i gminy Nowa Wieś Lęborska, którzy pod koniec grudnia ubiegłego roku włamali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi, skąd ukradli sprzęt RTV m.in. tv 55”, 4 kolumny głośnikowe, odtwarzacz dvd i amplituner o łącznej wartości ponad 11 tys. złotych. Skradzione podczas włamania mienie zatrzymani mężczyźni sprzedali za 1500 zł innemu mężczyźnie. Kryminalni ustalili pasera i w czwartek zatrzymali również jego. W trakcie przeszukania jego mieszkania oprócz skradzionego z GOK-u sprzętu policjanci znaleźli domową „hodowlę” kilkucentymetrowych krzaczków marihuany i woreczek z suszem roślinnym, który po przebadaniu na testerze okazał się również marihuaną. Odzyskane mienie przekazano właścicielowi, a wszyscy zatrzymani zostali wczoraj przesłuchani.

Trzech mężczyzn, którzy ukradli z GOK-u sprzęt RTV usłyszało już zarzuty kradzieży z włamaniem za co może grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Paserowi natomiast za posiadanie „hodowli” oraz kradzionych rzeczy grozi nawet do 5 lat za kratkami.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz