Usuwają azbest

21 grudnia 2010r. | Drukuj

W Kościerzynie dobiega końca tzw. czwarty etap  usuwania materiałów zawierających azbest z terenu miasta. Projekt jest finansowany ze środków unijnych.

Fot. UM Kościerzyna


– Mimo późno otrzymanego dofinansowania i bardzo krótkiego czasu na realizację projektu udało się doprowadzić go do końca i nawet surowa zimowa aura nie przeszkodziła w demontażu i odbiorze wyrobów azbestowych z posesji mieszkańców –  mówią miejscy urzędnicy. W Kościerzynie dobiega końca kolejny etap usuwania azbestu z dachów budynków. Kolejnym krokiem jest utylizacja odpadów na składowisku odpadów niebezpiecznych. Projekt prowadzony jest w ramach realizacji „Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta Kościerzyna na lata 2006-2030”. W tym roku miasto, w ramach konkursu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenów województwa pomorskiego”, otrzymało na ten cel z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku dotację w wysokości 70 tys. zł.

Fot. UM Kościerzyna


Opublikowano w: KościerzynaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz