Kontrolują ciężarówki i autobusy. Posypały się mandaty

26 kwietnia 2013r. | Drukuj

Lęborska drogówka razem z inspektorami ITD do końca kwietnia na drogach powiatu lęborskiego prowadzi działania pomiarowo – kontrolne ukierunkowane na kontrole pojazdów ciężarowych i autobusów. Już pierwsze dni działań dały wymierne efekty w postaci zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i mandatów.

KPP Lębork

KPP Lębork

Od 18 kwietnia do końca miesiąca na drogach powiatu lęborskiego dość często kierowcy mogą napotkać wspólne patrole Policji i Inspekcji Transportu Drogowego. Patrole poruszające się pojazdami ITD ukierunkowane są na kontrole pojazdów ciężarowych i autobusów poruszających się w szczególności po drodze krajowej nr 6. Niebiesko-zielone patrole najczęściej spotkać można na krańcach powiatu w miejscach przeznaczonych do kontroli pojazdów ciężarowych ale skanują one również pojazdy w trakcie jazdy w patrolu dynamicznym. Mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdów, dokumentację kierowców oraz przewożonych towarów jak również prędkość i czas pracy kierowców pojazdów ciężarowych. Dzięki współpracy Policji i ITD możliwe jest skontrolowanie większej ilości pojazdów, co przedkłada się na wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie i kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów.

Już pierwszy tydzień działań przyniósł wymierne efekty. Wspólne patrole, które codziennie przeprowadzają kilkanaście kontroli pojazdów, zatrzymały kilka dowodów rejestracyjnych, wystawiono również dużą ilość mandatów, a inspektorzy ujawnili kilka przypadków naruszeń przepisów transportowych, za co sporządzili decyzje administracyjne.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Polska – pożegnanie z demokracją? Słowo przestrogi
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK
I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek

Najnowsze komentarze