Dwie osoby nie żyją, wielu rannych. Wypadek w Gdyni

25 kwietnia 2013r. | Drukuj

Dwie osoby nie żyją, a 15 zostało ciężko rannych w wyniku zderzenia ciężarówki z trolejbusem w Gdyni. Do tragicznego wypadku doszło w czwartek rano na zjeździe z Estakady Kwiatkowskiego.

Fot. Kontakt TVN24

Fot. Kontakt TVN24

Ciężarówka zderzyła się trolejbusem ok. godziny 9 rano.  W wypadku ucierpiało kilkadziesiąt osób, 15 pasażerów jest rannych, a dwie osoby nie żyją. Na miejscu zdarzenia jest policja, kilka zastępów straży pożarnej i karetki pogotowia.  4 osoby zostały przetransportowane śmigłowcem do szpitala. Kolejnych 10 osób jest lekko poszkodowanych.

TIR jechał Trasą Kwiatkowskiego i zjeżdżał w ul. Morską. Na razie wiadomo jedynie, że ciężarówka zderzyła się z trolejbusem i przebiła barierkę. Ulica Morska w kierunku Wejherowa jest zablokowana, a policja organizuje objazdy. Nie ustalono jeszcze przyczyn wypadku.

Aktualizacja godz. 11.00

Informacja Urzędu Miasta w Gdyni

Akcja ratunkowa na miejscu została zakończona. Ulica Morska jest przejezdna, jednak wciąż trzeba liczyć się z utrudnieniami. Ruchem na skrzyżowaniu kierują funkcjonariusze straży miejskiej i policji. Ruch trolejbusów jest wstrzymany, ze względu na zerwana trakcję. Trwają prace naprawcze.

Policja wyznaczyła objazdy przez Witomino, ulicę Janka Wiśniewskiego i Opata Hackiego.

Z pierwszych informacji, które otrzymaliśmy od sztabu kryzysowego i zeznań świadków wynika, że prawdopodobną przyczyną wypadku były niesprawne hamulce w ciężarówce. Świadkowie widzieli coraz szybciej zjeżdżającą ciężarówkę z obwodnicy i słyszeli sygnał klaksonu. Najprawdopodobniej kierowca nie mógł opanować pojazdu i w ten sposób ostrzegał innych uczestników ruchu. W zdarzeniu zginęły dwie osoby, 11 rannych odwieziono do szpitali w Gdyni, Gdańsku i Wejherowie.

Numery telefonów do szpitali, do których przewieziono 11 poszkodowanych w wypadku osób.

Szpital Św. Wincentego a Paulo w Gdyni, tel 58 666 56 00;

Szpital Wejherowo, tel. 58 572 76 66;

Akademia Medyczna, tel. 58 349 37 84

Pracownicy szpitali udzielają informacji tylko osobom upoważnionym.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz