Wyprawa zrzeszeńców młodszych i starszych

24 kwietnia 2013r. | Drukuj

Od wielu lat członkowie Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego oddział Łeba, planowali wycieczkę po uroczej kaszubskiej ziemi. Jak to mawiają wytrwali, jak dążysz do celu na pewno go osiągniesz.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

I tak w ostatnią niedzielę dzięki przychylności władz zaprzyjaźnionej Biblioteki Miejskiej udało nam się wspaniale spędzić czas, rozsmakowując się w pięknym krajobrazie Kaszub.

Zaprosiliśmy to udziału młodzież gimnazjum im Jana Pawła II, członków stowarzyszenia Rodzina Kolpinga, LOT „Błękitna Kraina, zaopatrzyliśmy się w koszyczki biwakowe i dziarsko po mszy świętej w kościele św. Jakuba Apostoła w Łebie ruszyliśmy na naszą „małą wyprawę”.

Senator Kazimierz Kleina nasz kolega z Zrzeszenia okazał się wspaniałym przewodnikiem. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się wiele o miejscach, przez które niejednokrotnie wiele, wiele razy przejeżdżaliśmy, ale w pośpiechu dnia nigdy nie zauważaliśmy zabytków, uroków architektury kaszubskiej.

Nasza wyprawa miała również na celu zapoznanie uczestników z atrakcjami turystycznymi Kaszub, aby jako potencjalni gestorzy bazy turystycznej moglibyśmy w razie nie pogody zaproponować naszym gościom wyjazd do Sierakowic, Chmielna, Kartuz czy też rozwijającego się ciągle Skansenu w Szymbarku.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

Atmosfera, jaka panowała była znakomita. Począwszy od dzieci kilkuletnich dzieci do seniorów miasta wszyscy bawili się znakomicie i zainteresowaniem odwiedzali wyznaczone miejsca podróży.

Wracając do Łeby zawitaliśmy jeszcze w gospodarstwie agroturystycznym prowadzonym przez naszych członków, Państwa Majkowskich, gdzie uraczono nas drożdżówką, kawą i herbatą.

Myślę, że jest to wspaniała alternatywa na spędzanie wypoczynku nie tylko dla naszych gości, ale również dla nas samych.

Pomimo że trzeba się przyłożyć do jej organizacji i nie zawsze spotyka się taki pomysł z wielkim zainteresowaniem, ale rekompensuje to fakt, że wszyscy jej uczestnicy byli bardzo zadowolenie począwszy od tych młodych Pomorzaków do tych starszych urodzonych po prostu wcześniej…

Powinniśmy moi Drodzy poznawać się wzajemnie, swoje oferty, swoje rodzime ziemie, sukcesy w kreowaniu dobrego, rzetelnego wizerunku, podpatrywać od lepszych, bo przecież prawda jest, że podróże kształcą najbardziej, a ja od siebie dodam, że przy okazji poznajemy się nawzajem.

Ewa Horanin


Opublikowano w: LęborkRodnô Zemia
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz