Pomorze walczy o Trasę Kaszubską

21 grudnia 2010r. | Drukuj

Pomorscy politycy i samorządowcy interweniują w sprawie planów opóźnienia budowy drogi S6 – nowoczesnej arterii komunikacyjnej, która skrócić ma drogę ze Słupska do Trójmiasta i lepiej skomunikować Kaszuby.

Fot. GK: Senator Kazimierz Kleina


– Podejmiemy wszelkie działania, by budowa drogi S6 nie została opóźniona, ponieważ to jedna z najważniejszych inwestycji na Pomorzu – mówi Kazimierz Kleina, senator PO z Łeby, który zapowiada, że będzie interweniował bezpośrednio u ministra infrastruktury.  Przygotował także interpelację, którą skieruje do ministra i GDDiA. Także samorząd Województwa Pomorskiego ma interweniować w sprawie propozycji opóźnienia budowy drogi Trasy Kaszubskiej – nowoczesnej arterii komunikacyjnej, która skrócić ma drogę ze Słupska do Gdańska. Zdaniem Marka Biernackiego, radnego sejmiku województwa pomorskiego, władze wojewódzkie zrobią wszystko aby do opóźnień nie doszło.

Fot. GDDKiA: Trasa Kaszubska

Budowa rozpocząć się miała w 2013 roku, ale według ostatnich zapowiedzi ministra infrastruktury termin rozpoczęcia i oddania do użytku inwestycji trzeba przełożyć aż o 3 lata.  Budowa drogi to jedna z rekompensat, jakie region otrzymać miał za lokalizację tarczy antyrakietowej w Redzikowie koło Słupska. Trasa Kaszubska ma w przyszłości połączyć Gdańsk nie tylko ze Słupskiem, ale i ze Szczecinem.


Opublikowano w: KartuzyLęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz