Bomba w Farm Frites w Lęborku? Nie, to tylko ćwiczenia

18 kwietnia 2013r. | Drukuj

Antyterroryści z Gdańska, specjalna grupa minerska z lęborskiej policji oraz kilkunastu policjantów z Lęborka i służby ratunkowe zabezpieczali miejsce znalezienia ładunku wybuchowego w jednej z fabryk na terenie miasta. Znaleziony ładunek został zdetonowany…Spokojnie, to  były tylko ćwiczenia.

KPP Lębork

KPP Lębork

Kilka minut przed godz. 11.00 dyżurny lęborskiej policji został powiadomiony o wybuchu pieca w fabryce frytek. Policjanci wraz z pogotowiem i strażą pożarną natychmiast pojechali na miejsce, aby pomóc w ewakuacji załogi zakładu. Po zakończeniu akcji gaśniczej patrol poinformował dyżurnego o znalezieniu podejrzanie wyglądającego pakunku z zegarem i wystającymi przewodami. Natychmiast skierowano tam patrol wyspecjalizowanych policjantów rozpoznania minersko-saperskiego z Lęborka, którzy potwierdzili, że znaleziona paczka może być bombą. Zgodnie z procedurami przewidzianymi na takie okoliczności wezwano grupę minerską SPAP KWP Gdańsk. Grupa wyszkolonych antyterrorystów z Gdańska przy pomocy specjalistycznego sprzętu przeniosła ładunek i go zdetonowała. W czasie pracy policyjnych saperów, policjanci z Lęborka zabezpieczali teren i kierowali ruchem w związku ze zorganizowanymi objazdami. Droga krajowa nr 6 od Mostów do ronda Jana Pawła II była zamknięta dla ruchu pieszego i kołowego, gdyż istniało zagrożenie wycieku amoniaku składowanego w fabryce, w przypadku niekontrolowanego wybuchu znalezionego ładunku.

Na szczęście cała akcja była ćwiczeniami i miała na celu sprawdzenie sprawności działania służb ratunkowych w przypadkach tego typu zagrożenia. Działania przebiegły sprawnie i pokazały, że wszystkie biorące udział w akcji służby, łącznie z pracownikami ochrony fabryki, potrafią szybko przeprowadzić ewakuację osób i zabezpieczyć teren. Akcja była obserwowana przez policjantów ze Sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i została dobrze oceniona.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze