Wszystkie gminy przyjęły uchwały śmieciowe

08 kwietnia 2013r. | Drukuj

Wszystkie gminy przyjęły uchwały śmieciowe, powiadomił Roman Nowak, rzecznik prasowy Wojewody Pomorskiego. Oznacza to iż wszyscy mieszkańcy województwa pomorskiego powinni znać już szczegóły ustawy śmieciowej, przede wszystkim stawki za wywóz odpadów.

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

W przypadku dwudziestu miast i gmin Wojewoda Pomorski wystosować musiał wezwania do uchwalenia stosownych regulacji w terminie do 31 marca br. Ponaglenie okazało się skuteczne. Samorządy wywiązały się z obowiązku. Wojewoda nie będzie musiał więc wydawać zarządzeń zastępczych i ustalać m.in. stawek oraz metod naliczania opłat za wywóz odpadów komunalnych – poinformował Roman Nowak, rzecznik prasowy Wojewody Pomorskiego.

– Już wszystkie samorządy województwa pomorskiego przyjęły pakiet uchwał, do wdrożenia których zobowiązała je znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – dodał w poniedziałkowym komunikacie prasowym Nowak. Nadzór w zakresie zgodności z prawem uchwał, o których mowa, sprawowała będzie Regionalna Izba Obrachunkowa.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz