Debata społeczna policji z mieszkańcami gminy Cewice

22 marca 2013r. | Drukuj

Wczoraj wieczorem w Cewicach odbyła się debata społeczna policji z mieszkańcami, w której uczestniczył Wójt Gminy, Komendant Powiatowy z Lęborka oraz Naczelnik Wydziału Prewencji KWP Gdańsk. Głównymi tematami debaty były sprawy bezpieczeństwa, wnioski społeczne oraz oczekiwania wobec lęborskiej policji. 

KPP Lębork

KPP Lębork

W czwartek o godz. 17:30 w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Wójta Gminy Cewice wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Lęborku. Tematem debaty były sprawy bezpieczeństwa nurtujące mieszkańców, w tym ich oczekiwania oraz funkcjonowanie Policji po zmianach organizacyjnych KPP Lębork wprowadzonych z dniem 1 stycznia b.r. Debata była prowadzona przez moderatora i rejestrowana przez lokalną telewizję kablową oraz policję.

W spotkaniu oprócz przybyłych 15 mieszkańców udział wzięli sołtysi i radni gminy Cewice. W trakcie debaty głos zajęło kilkumieszkańców gminy oraz radny i przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Lęborku. Najbardziej interesującym mieszkańców i radnych tematem była planowana budowa i wzmocnienie etatowe nowego Posterunku Policji w Cewicach. Poruszone zostały również kwestie bezpieczeństwa na drogach oraz bezpieczeństwa w trakcie imprez masowych takich jak np. Dożynki.

Na pytania mieszkańców odpowiadał Komendant Powiatowy oraz kierownik Posterunku i Dzielnicowy. Wszystkie wnioski złożone przez mieszkańców zostały odnotowane i będą na bieżąco realizowane. Pod koniec debaty przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Lęborku – Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa, Transportu i Drogownictwa – Grzegorz Palasz, omówił i podsumował pracę lęborskiej Komendy Policji w minionym 2012 roku. Na koniec debaty Komendant – insp. Jacek Partyka podziękował przybyłym gościom oraz mieszkańcom i zaprosił na kolejne tego typu spotkania.

Kolejna debata społeczna odbędzie się z mieszkańcami i władzami gminy Nowa Wieś Lęborska prawdopodobnie już pod koniec kwietnia.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz