Policja zatrzymała Rosjanina. To on zastrzelił troje ludzi

16 marca 2013r. | Drukuj

Policja zatrzymała w Elblągu 32-letniego Rosjanina podejrzanego o makabryczne zabójstwo trzech osób. Dwie osoby dorosłe i dziecko zginęły od strzałów w mieszkaniu przy ulicy Długiej w Gdańsku w miniony czwartek. Zabójcy grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Fot. Policja

Aktualizacja 8.00:  32-letni Samir S., Rosjanin od 9 lat mieszkający w Polsce, przyznał się do zabójstwa trzyosobowej rodziny w Gdańsku. Prokurator postawił mu zarzuty, a sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące.

Zatrzymany w związku z potrójnym morderstwem to 32-letni obywatel Rosji, który ostatnio mieszkał w Elblągu. Policjanci złapali go w piątek po godz. 22.00. W akcji brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy, w tym gdańskich antyterrorystów.
– Mężczyzna ten był całkowicie zaskoczony i nie stawiał oporu. Policjanci przeszukali jego mieszkanie, znajdując tam m.in. broń i rzeczy pochodzące z miejsca zabójstwa – powiedziała kom. Joanna Kowalik-Kosińska. – Mężczyzna był już spakowany i przygotowywał  się do wyjazdu z Polski.

Fot. Policja

Fot. Policja

Policjanci znaleźli w jego mieszkaniu m.in. broń i rzeczy pochodzące z miejsca zabójstwa. Obecnie wszystko wskazuje na to, że motywem zabójstwa był motyw rabunkowy. Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku  przedstawi mężczyźnie zarzut potrójnego zabójstwa.

Podejrzany o zabójstwo trzech osób Rosjanin to Samir S., który prawdopodobnie w  przeszłości zbiegł  ze swego kraju, podejrzany o zabójstwo policjanta w Moskwie. Wiadomo, że był znajomym zastrzelonego Adama K. Grozi mu dożywocie.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz