Sprawa Port Service. Postawiono zarzuty dwóm osobom

05 lutego 2013r. | Drukuj

Nieodpowiednie magazynowanie 22 tys. ton niebezpiecznych odpadów, taki zarzut postawiła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku dwóm osobom. Odpady składowane były na terenie gdańskiej firmy Port Service.

fot. archiwum

fot. archiwum

Niebezpieczne odpady firma Port Service sprowadziła w 2011 roku z Ukrainy, przed ich spaleniem składowała je na swoim terenie położonym nad Zatoką Gdańską. Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, niebezpieczne odpady, których dotyczą zarzuty, to pestycydy oraz skażona nimi ziemia. W tej sprawie Prokuratura postawiła zarzuty dwóm osobom – Annie G. – zastępcy dyrektora Departamentu Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. – Kobieta podejrzana jest o niedopełnienie obowiązków związane z wydaniem pozwolenia na zwiększenie przez Port Service powierzchni składowania odpadów, bez upewnienia się czy firma ta dysponuje odpowiednimi warunkami – wyjaśniła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Również tego samego dnia zarzuty w tej sprawie miał usłyszeć także Krzysztof P. – były szef Port Service i b. wicewojewoda pomorski, nie stawił się jednak w ten dzień w prokuraturze. Krzysztofowi P. zarzuca się przestępstwo z paragrafu 183 kk, który mówi o nieodpowiednim składowaniu różnych substancji i odpadów w sposób zagrażający życiu i zdrowiu ludzi oraz środowisku. Za popełnienie czynów zarzucanych Annie G. i Krzysztofowi P. kodeks karny przewiduje kary do pięciu lat więzienia.

Jak poinformowała Wawryniuk, w tym samym śledztwie prokuratura bada także sprawę udzielenia spółce Port Service zezwolenia na przywóz do Polski odpadów niebezpiecznych, mimo przepisów zabraniających sprowadzania tego typu substancji. Ponadto w śledztwie badane jest także unieszkodliwianie odpadów pochodzących z budowy Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze