Uwodził i okradał kobiety z całej Polski. Złapali go w Wejherowie

04 lutego 2013r. | Drukuj

Policjanci z Wejherowa zatrzymali oszusta, który rozkochiwał w sobie kobiety, pożyczał od nich pieniądze, a potem nie oddając długu znikał.  Poszukiwany był w całej Polsce od prawie 20 lat. Zatrzymali go wejherowscy policjanci.

Fot. Policja

Fot. Policja

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymali zgłoszenie od oszukanej kobiety. Mieszkanka Wejherowa nawiązała kontakt z 45-letnim mężczyzną przez Internet. Początkowo rozmawiała z nim za pomocą Internetu, a później telefonicznie. W końcu doszło do spotkania. Po pewnym czasie mężczyzna zaoferował, że załatwi jej taniej telefon komórkowy. Jedyne, co pokrzywdzona musiała zrobić, to przekazać mu 1200 zł na jego zakup. Kobieta dopytywała się, kiedy będzie miał dla niej telefon, ale mężczyzna ją zbywał. Zauważyła, że zaczął się podejrzanie zachowywać. Zamykał się w łazience, szeptał przez telefon, pisał tajemnicze sms-y. Pokrzywdzona  zawiadomiła o swoich podejrzeniach policję. Okazało się, że mężczyzna w ostatnim czasie oszukał także inną kobietę na kwotę około 10 tys. zł, za co także był poszukiwany – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

45-latek został zatrzymany i  dwie noce spędził w policyjnym areszcie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna oszukał wiele kobiet i jest poszukiwany jest w całym kraju na podstawie 9 listów gończych oraz 4 zarządzeń prokuratury. Pierwsze listy gończe za nim wystawiono już w 1993 roku. Ma do odbycia karę kilku lat pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwo grozi mu kolejna kara  do 8 lat więzienia.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz