O środkach odurzających i innych zagrożeniach

31 stycznia 2013r. | Drukuj

We wtorek policjanci z Lęborka spotkali się z rodzicami uczniów gimnazjum w Cewicach. Rozmawiano na temat środków odurzających, przemocy oraz zagrożeń w sieci. Wizyta miała charakter prewencyjny. 

KPP Lębork

KPP Lębork

We wtorek policjanci zajmujący się prewencją kryminalną zostali zaproszeni przez dyrekcję Zespołu Szkół w Cewicach na spotkanie z rodzicami gimnazjalistów w celu przeprowadzenia zajęć informacyjno-prewencyjnych. Tematami rozmów były zagrożenia środkami odurzającymi, przemoc oraz cyberprzemoc.

W spotkaniu wzięło udział ponad 120 rodziców oraz dyrekcja, pedagodzy i nauczyciele. W pierwszej części spotkania policjantka zajmująca się problematyką przemocy domowej i prewencją kryminalną opisała zachowania młodzieży na jakie należałoby zwrócić uwagę jeśli podejrzewamy zażywanie przez nie środków odurzających. Poinformowała również rodziców o odpowiedzialności karnej nieletnich. Policjantka zwróciła również uwagę uczestników spotkania na temat problemu przemocy domowej oraz zaprezentowała kilka spotów ogólnopolskich kampanii przeciw przemocy w szkole oraz przemocy domowej. Drugą część spotkania przeprowadził funkcjonariusz, który przedstawił problematykę cyberprzemocy oraz zagrożeń płynących z niewłaściwego użytkowania internetu m.in. dotyczących ochrony wizerunku.

Spotkanie odbyło się w celach prewencyjnych, aby zwrócić większą uwagę rodziców na problem zażywania środków odurzających przez młodzież oraz uświadomić jak łatwo popełnić przestępstwo niewłaściwie korzystając z internetu. Podobne spotkania odbyły się już w kilku szkołach. Policjanci zapowiadają, że jeżeli będzie takie zapotrzebowanie ze strony dyrekcji szkół, chętnie przekażą swoją wiedzę rodzicom i nauczycielom.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze