Alkoholu i narkotyków nie było. Policja zadowolona z akcji

28 stycznia 2013r. | Drukuj

Prowadzone w piątek przez lęborską policję wspólnie ze Strażą Graniczną, Strażą Miejską i Żandarmerią Wojskową działania „Alkohol i Narkotyki” wypadły bardzo pozytywnie. Zatrzymano tylko jednego nietrzeźwego kierowcę i był to rowerzysta. Nie zatrzymano nikogo pod wpływem narkotyków.

fot. policja.pl - archiwum

fot. policja.pl – archiwum

Policjanci z lęborskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Łeby, Straży Miejskiej z Lęborka oraz Żandarmerii Wojskowej z Gdyni w piątek sprawdzali stan trzeźwości kierowców na drogach lęborskiego powiatu. Podczas trwających, od wczesnych godzin rannych działań funkcjonariusze skontrolowali kilkanaście pojazdów, których kierujących poddali badaniu na zawartość alkoholu w organizmie.

– Tylko jeden użytkownik drogi prowadził pojazd na „podwójnym gazie”, był nim rowerzysta. Żaden z kontrolowanych kierowców nie był pod wpływem działania narkotyków – mówi Daniel Pańczyszyn, rzecznik lęborskiej policji.

Każdy z kierowców będący pod wpływem alkoholu, chociażby kierował jednośladem stwarza realne zagrożenie dla życia innych uczestników ruchu, i dlatego odpowiada przed sądem, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień.


Opublikowano w: LęborkMotoGKWiadomości
Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz