Verba Sacra w Wejherowie. Modlono się w czterech językach

15 stycznia 2013r. | Drukuj

Wczoraj w Wejherowie w czterech językach odczytano Modlitwy Katedr Polskich.  Już po raz dziesiąty święte słowo rozbrzmiało w murach wejherowskiego kościoła.

fot. Franciszek Sychowski

fot. Franciszek Sychowski

W poniedziałek w wejherowskiej Kolegiacie odbył się Festiwal Słowa Verba Sacra w ramach którego zgromadzeni usłyszeli strofy biblijne w czterech językach: w oryginalnym czyli hebrajskim, w greckim jako modlitwy uwielbienia Żydów w diasporze, polskim jako najbliższemu naszemu pokoleniu oraz kaszubskim.

Była to trzecia część Księgi Psalmów – mały i wielki Hallel. Danucie Stence, która odczytała modlitwy w wersji kaszubskiej towarzyszyli aktor Jerzy Kiszkis czytający w wersji greckiej oraz polskiej i ojciec franciszkanin Jakub Waszkowiak OFM, który psalmy odczytał w wersji oryginalnej. . Oprawę muzyczną skomponował i przygotował Cezary Paciorek (kompozycje, keyboard, akordeon). Śpiew – chór Camerata Musicale pod batutą Aleksandry Janus.

Artyści odczytali 7 utworów ze zbioru psalmów pochwalnych, które wykorzystywane były przez Izraelitów w czasie najważniejszych świąt i innych ważnych chwil ku uwielbieniu Boga. Wybór tekstów nie był przypadkowy.  Reżyser Przemysław Basiński chciał dać w ten sposób wyraz dziękczynieniu Bogu za 10 lat kaszubskiego Verba Sacra.

Galeria

fot. Franciszek Sychowski


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz