Wykradli czy pożyczyli miejskie książki?

10 stycznia 2013r. | Drukuj

Akcja promująca czytelnictwo w gdańskich tramwajach cieszy się dużym zainteresowaniem pasażerów. Dla wielu z nich lektura okazała się tak wciągająca, że udostępnione w pojazdach książki, postanowili zabrać do domu.

W pierwszym tygodniu akcji, pasażerowie zabrali do domu około 40 procent książek, dostępnych w tramwajach typu PESA. Zdaniem organizatorów nie jest to bynajmniej powód do narzekań – wszak akcja miała właśnie zachęcać do czytania. – Najprawdopodobniej część osób tak wciągnęła się w lekturę, że postanowiła kontynuować ją w domu. Uznajemy więc, że  zostały one wypożyczone i mamy nadzieję, że prędzej czy później wrócą do tramwajowych siatek. Kto wie – być może wraz z nimi czytelnicy przyniosą też nowe tytuły, którymi będą chcieli podzielić się z innymi pasażerami – mówi Anna Czekanowicz, dyrektor Biura ds. Kultury w gdańskim magistracie.

fot. GK

fot. GK

 

Zniknięcie części książek może też – zdaniem organizatorów – wynikać z niedoinformowania pasażerów. Dlatego kolejne publikacje, które trafią do gdańskich tramwajów, zostaną oznakowane specjalną pieczątką i naklejką z informacją o akcji. Prośba, by książek nie zabierać, i tym samym umożliwić lekturę następnym pasażerom, pojawi się również w formie naklejek umieszczonych tuż obok każdego „miejsca dla czytającego pasażera”.

fot. GK

fot. GK

Książki, które trafiają do gdańskich tramwajów, są na bieżąco uzupełniane przez współorganizatora akcji – Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Nie powinno ich więc zabraknąć. Gdyby jednak ktoś z mieszkańców chciał włączyć się do akcji i podzielić się swoim księgozbiorem – może pozostawić go w tramwaju lub przynieść do siedziby WiMBP przy Targu Rakowym i pozostawić w znajdującym się tuż przy wejściu punkcie ksero.

 

 


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze