Przewoził broń i narkotyki. Został zatrzymany w pościgu

10 stycznia 2013r. | Drukuj

26–letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu po tym, jak  funkcjonariusze podczas sprawdzania jego samochodu, znaleźli w jego środku  25 porcji amfetaminy i dwie sztuki broni palnej, na które gdańszczanin nie miał wymaganego zezwolenia.  Sprawcę przesłuchał prokurator, który zastosował wobec niego dozór policji.

W poniedziałek wieczorem, przy ul. Bethovena w Gdańsku, policjanci zwalczający przestępczość samochodową zatrzymali do kontroli Volkswagena Passata, którym kierował 26-latek z Gdańska. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że samochód ten może pochodzić z kradzieży. Na widok policjantów, kierujący autem próbował uciekać , lecz po krótkim pościgu został zatrzymany.

fot. policja

fot. policja

W tracie sprawdzania samochodu, policjanci stwierdzili ingerencję w jego numery identyfikacyjne. Znaleźli również 25 porcji amfetaminy i dwie sztuki broni palnej, na które mężczyzna nie miał zezwolenia. Samochód, jak i znalezione w nim narkotyki oraz broń, zostały zabezpieczone, a ich właściciel trafił do policyjnego aresztu.  Po tym jak mężczyzna usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i posiadania narkotyków, prokurator zastosował wobec niego dozór policji.  Mężczyzna był w przeszłości notowany za rozboje i posiadanie narkotyków.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci wyjaśniają jej okoliczności. Za nielegalne posiadanie broni grozi mu 8 lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze