Przewoził broń i narkotyki. Został zatrzymany w pościgu

10 stycznia 2013r. | Drukuj

26–letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu po tym, jak  funkcjonariusze podczas sprawdzania jego samochodu, znaleźli w jego środku  25 porcji amfetaminy i dwie sztuki broni palnej, na które gdańszczanin nie miał wymaganego zezwolenia.  Sprawcę przesłuchał prokurator, który zastosował wobec niego dozór policji.

W poniedziałek wieczorem, przy ul. Bethovena w Gdańsku, policjanci zwalczający przestępczość samochodową zatrzymali do kontroli Volkswagena Passata, którym kierował 26-latek z Gdańska. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że samochód ten może pochodzić z kradzieży. Na widok policjantów, kierujący autem próbował uciekać , lecz po krótkim pościgu został zatrzymany.

fot. policja

fot. policja

W tracie sprawdzania samochodu, policjanci stwierdzili ingerencję w jego numery identyfikacyjne. Znaleźli również 25 porcji amfetaminy i dwie sztuki broni palnej, na które mężczyzna nie miał zezwolenia. Samochód, jak i znalezione w nim narkotyki oraz broń, zostały zabezpieczone, a ich właściciel trafił do policyjnego aresztu.  Po tym jak mężczyzna usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i posiadania narkotyków, prokurator zastosował wobec niego dozór policji.  Mężczyzna był w przeszłości notowany za rozboje i posiadanie narkotyków.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci wyjaśniają jej okoliczności. Za nielegalne posiadanie broni grozi mu 8 lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz