fot. policja

26–letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu po tym, jak  funkcjonariusze podczas sprawdzania jego samochodu, znaleźli w jego środku  25 porcji amfetaminy i dwie sztuki broni palnej, na które gdańszczanin nie miał wymaganego zezwolenia.  Sprawcę przesłuchał prokurator, który zastosował wobec niego dozór policji.

W poniedziałek wieczorem, przy ul. Bethovena w Gdańsku, policjanci zwalczający przestępczość samochodową zatrzymali do kontroli Volkswagena Passata, którym kierował 26-latek z Gdańska. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że samochód ten może pochodzić z kradzieży. Na widok policjantów, kierujący autem próbował uciekać , lecz po krótkim pościgu został zatrzymany.

fot. policja
fot. policja

W tracie sprawdzania samochodu, policjanci stwierdzili ingerencję w jego numery identyfikacyjne. Znaleźli również 25 porcji amfetaminy i dwie sztuki broni palnej, na które mężczyzna nie miał zezwolenia. Samochód, jak i znalezione w nim narkotyki oraz broń, zostały zabezpieczone, a ich właściciel trafił do policyjnego aresztu.  Po tym jak mężczyzna usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i posiadania narkotyków, prokurator zastosował wobec niego dozór policji.  Mężczyzna był w przeszłości notowany za rozboje i posiadanie narkotyków.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci wyjaśniają jej okoliczności. Za nielegalne posiadanie broni grozi mu 8 lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.