Opóźnienia w otwarciu darmowych żłobków na Pomorzu

10 stycznia 2013r. | Drukuj

Na Pomorzu od nowego roku miało zostać otwartych 27 darmowych żłobków spośród planowanych 69, jednak pierwsze placówki zaczną działać dopiero w połowie stycznia.

sxc.hu

sxc.hu

Za stworzenie 69 żłobków, w których podopieczni będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę pedagogiczną i bezpieczeństwo oraz dostęp do psychologa czy dietetyka odpowiedzialna jest Fundacja Pozytywne Inicjatywy z Pucka. To ona utworzyła projekt pn. „Wspieranie rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego”. Fundacja na to przedsięwzięcie otrzymała 28 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Dzięki tym środkom jest w stanie wyremontować i wyposażyć żłobki oraz zagwarantować minimum dwuletni okres bezpłatnej opieki nad maluchami.

Opóźnienia w otwarciu pierwszych placówek wynikają z tego, że później niż przewidywano podpisano umowę o dofinansowanie z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej oraz nie zatwierdzono do tej pory odbioru technicznego niektórych placówek. Część z nich jest już gotowa, ale trzeba teraz poczekać na zgodę straży pożarnej i sanepidu.

W grupach ma być po piętnaścioro dzieci, nad każdą będą czuwały po cztery opiekunki. Co istotne, w żłobkach będą kamery dzięki czemu każdy rodzic w dowolnej chwili będzie mógł sprawdzić jak radzi sobie jego pociecha.

Pierwszy żłobek ma być uruchomiony w Kartuzach najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Kolejne będą uruchamiane sukcesywnie i może to potrwać nawet do marca.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze