sxc.hu

Od 19 stycznia egzamin na prawo jazdy będzie trzeba zdawać już na nowych zasadach. Z tego powodu wszystkie ośrodki ruchu drogowego przeżywają prawdziwe oblężenie. 

sxc.hu
sxc.hu

19 stycznia ma wejść w życie nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami, która wprowadza m.in. nowe kategorie i wzór prawa jazdy, nowy system egzaminów oraz elektroniczny obieg dokumentów w procesie wydawania uprawnień do kierowania pojazdami.

W związku ze zmianą przepisów do ośrodków ruchu drogowego zgłasza się ogromna ilość osób, które chcą zdawać egzamin na starych zasadach. Zmiany dotyczą przede wszystkim części teoretycznej egzaminu. By uzyskać prawo jazdy kategorii B, zamiast 18 pytań wylosowanych z puli 500 – jak dotąd – egzaminowany będzie odpowiadał na 32 pytania z puli 3 tysięcy pytań. Zdający odpowiadając na pierwszych 20 pytań będzie miał tylko 20 sekund na przeczytanie każdego z nich i 15 sekund na odpowiedź.

Zmiany te nie są złe, gdyż służą temu, by kierowca umiał szybko reagować w sytuacjach zagrożenia na drodze. Nie zmienia to jednak faktu, że panuję ogólny strach przed egzaminem na nowych zasadach. Dlatego ośrodki w ostatnim czasie egzaminują bardzo duże ilości osób, a wychodząc naprzeciw potrzebom, niektóre z nich wydłużyły godziny pracy lub egzaminują przyszłych kierowców nawet w niedziele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.