Testy na prawo jazdy już niedługo na nowych zasadach

08 stycznia 2013r. | Drukuj

Od 19 stycznia egzamin na prawo jazdy będzie trzeba zdawać już na nowych zasadach. Z tego powodu wszystkie ośrodki ruchu drogowego przeżywają prawdziwe oblężenie. 

sxc.hu

sxc.hu

19 stycznia ma wejść w życie nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami, która wprowadza m.in. nowe kategorie i wzór prawa jazdy, nowy system egzaminów oraz elektroniczny obieg dokumentów w procesie wydawania uprawnień do kierowania pojazdami.

W związku ze zmianą przepisów do ośrodków ruchu drogowego zgłasza się ogromna ilość osób, które chcą zdawać egzamin na starych zasadach. Zmiany dotyczą przede wszystkim części teoretycznej egzaminu. By uzyskać prawo jazdy kategorii B, zamiast 18 pytań wylosowanych z puli 500 – jak dotąd – egzaminowany będzie odpowiadał na 32 pytania z puli 3 tysięcy pytań. Zdający odpowiadając na pierwszych 20 pytań będzie miał tylko 20 sekund na przeczytanie każdego z nich i 15 sekund na odpowiedź.

Zmiany te nie są złe, gdyż służą temu, by kierowca umiał szybko reagować w sytuacjach zagrożenia na drodze. Nie zmienia to jednak faktu, że panuję ogólny strach przed egzaminem na nowych zasadach. Dlatego ośrodki w ostatnim czasie egzaminują bardzo duże ilości osób, a wychodząc naprzeciw potrzebom, niektóre z nich wydłużyły godziny pracy lub egzaminują przyszłych kierowców nawet w niedziele.


Opublikowano w: MotoGKWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze