Nabór do pracy w policji rozpoczęty! Jest dużo chętnych

04 stycznia 2013r. | Drukuj

W województwie pomorskim ruszył nabór do służby w policji. Docelowo do formacji mundurowej mają trafić 344 osoby. Szacuje się, że będzie około trzech tys. chętnych. 

policjanci

Wczoraj w całej Polsce rozpoczął się nabór do pracy w policji. W kraju ma zostać przyjętych 5 tys. rekrutów, natomiast w samym województwie pomorskim jest poszukiwanych 344 policjantów.

W tym roku udało się uniknąć tłumu pod Komendami dzięki temu, że ustalono dzienne limity przyjmowanych osób. Każdego dnia dokumenty może złożyć 50 osób, reszta umawiana jest na inny termin. Podania można składać dwa razy w tygodniu. Od wtorku będzie się można zarejestrować za pomocą Internetu.

Chętnych do rozpoczęcia służby w policji jest wielu. Wynika to z faktu, że jest to zatrudnienie stabilne, a płaca jest również dość dobra.

Służbę w policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, posiadający, co najmniej wykształcenie średnie. Chętny nie może mieć żadnego wyroku sądowego za przestępstwo oraz musi posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby w policji. Ponadto osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Wśród wymaganych od przyszłych policjantów dokumentów są podanie o przyjęcie do służby, kwestionariusz osobowy, życiorys, kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe oraz książeczka wojskowa z wpisem o przeniesieniu do rezerwy – jeżeli kandydat jest objęty ewidencją wojskową.

Po złożeniu dokumentów rozpoczyna się postępowanie kwalifikacyjne. Przyszły policjant musi zdać szereg testów (testy z wiedzy ogólnej oraz testy sprawnościowe, następnie test psychologiczny). Później następują badania lekarskie. Jeśli wszystko zakończy się pozytywnie, przyszły policjant spędza pół roku w szkole policyjnej.

Wynagrodzenie początkującego policjanta wynosi ok. 1,9 tys. zł netto.


Opublikowano w: SłupskTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz