Monitoring na przejeździe kolejowym w Mostach już zamontowany

03 stycznia 2013r. | Drukuj

Pod koniec grudnia na przejeździe kolejowym w Mostach koło Lęborka zostały zamontowane kamery monitoringu wraz z oświetleniem. Realizacja inwestycji to efekt starań trzech samorządów: Powiatu lęborskiego, miasta Lęborka oraz gminy Nowa Wieś Lęborska. 

Od 28 grudnia na przejeździe kolejowym w Mostach działa monitoring, na który składają się cztery kamery. Zamontowano również odpowiednie oświetlenie nieoślepiające ani kierowców ani maszynistów. Kamery przesyłają drogą radiową obraz torów oraz dróg dojazdowych na nastawnię kolejową w Lęborku. Ruch kołowy oraz kolejowy jest też rejestrowany w razie ewentualnej potrzeby dla policji czy innych służb.

Fot. Starostwo Powiatowe w Lęborku

Fot. Starostwo Powiatowe w Lęborku

Rok temu na przejeździe zamontowano rogatki. Po długim czasie konsultacji i załatwiania niezbędnych formalności nareszcie w Mostach pojawiły się również kamery i oświetlenie. Starania o takie zabezpieczenie przejazdu wynikają z tragedii, która wydarzyła się w tym miejscu w kwietniu 2011 roku. Gdy przejazd był jeszcze niestrzeżony, kierowca ciężarówki wyładowanej cegłą spowodował katastrofę kolejową, w której zginęło dwoje pasażerów pociągu, a kilkanaście osób zostało rannych.

Koszt ostatniej inwestycji to około 100 tys. zł. Po 25 tys. złożyły się powiat lęborski, miasto Lębork oraz gmina Nowa Wieś Lęborska, a pozostałą część sfinansowało lęborskie starostwo powiatowe.

Montaż kamer i oświetlenia wykonała firma Complex z Lęborka, która jako jedyna zgłosiła się do ogłoszonego przez starostwo przetargu na wykonanie prac.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze