Jeździł 77 lat jednym samochodem. Zadbał o niego po śmierci

03 stycznia 2013r. | Drukuj

Amerykanin Allen Swift przez 77 lat jeździł jednym samochodem i przywiązał się do niego tak bardzo, że zapewnił mu przyszłość nawet po swojej śmierci. Przekazał milion dolarów na utrzymanie Rolls Royce’a.

Fot. springfirldmuseums.com

Fot. springfirldmuseums.com

Allen Swift w 1928 roku dostał prezent od swojego ojca z okazji ukończenia studiów. Podarunkiem okazał się Rolls Royce Piccadilly P1 Roadster, który służył mu przez ponad 77 lat. W tym czasie, kabriolet z miękkim dachem przejechał 273 588 km. Samochód starzał się jednak razem z właścicielem i w 1988 roku trzeba było odnowić nadwozie oraz silnik.

W 2005 roku w wieku 102 lat Allen Swift zmarł, ale przed swoją śmiercią przeznaczył kwotę 1 mln dolarów, aby muzeum w Springfield w Massachusetts zaopiekowało się samochodem. Muzeum znalazło miejsce dla Rolls Royce’a na wystawie kolekcji poświęconej transportowi.


Opublikowano w: MotoGKWiadomości LITE
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz