Reorganizacja sądów w okręgu słupskim

02 stycznia 2013r. | Drukuj

Od pierwszego stycznia obowiązuje rozporządzenie ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina w sprawie reorganizacji sądów rejonowych. W okręgu słupskim zmiany dotknęły dwa sądy.

GK

GK

Przepisami rozporządzenia ministra sprawiedliwości z dniem 1 stycznia 2013 roku, 79 sądów rejonowych w których pracuje do dziewięciu sędziów włącznie zostało przekształconych w wydziały zamiejscowe (cywilny, karny, rodzinny i nieletnich oraz ksiąg wieczystych) sąsiednich sądów.

W okręgu słupskim rozporządzenie dotyczy dwóch sądów – w Miastku i Bytowie. Od wczoraj pierwszy z nich jest wydziałem zamiejscowym Sądu Rejonowego w Słupsku, a drugi Sądu Rejonowego w Lęborku.

Po wprowadzeniu reformy w praktyce zmieni się tylko nazwa – sąd w danej miejscowości, będzie teraz wydziałem zamiejscowym, większego sądu rejonowego. Nadal w tym samym miejscu obywatele będą mogli załatwić swoje sprawy, bez konieczności udania się do innego miasta. Nie będzie również przeszkód, by nadal działały kasy, czy biura podawcze. Decyzję w tej sprawie podejmować będą prezesi sądów. Pracownicy administracyjni zasilą wydziały orzecznicze wymagające wzmocnienia.

Przyczyną wprowadzenia tego rozporządzenia jest chęć równomiernego obciążenia pracą sędziów, a tym samym krótszy czas oczekiwania na rozstrzyganie spraw.

Zmiany spowodują również likwidację stanowisk funkcyjnych i w administracji. Resort chce bowiem mniejszego zbiurokratyzowania i rozdrobnienia sądownictwa.


Opublikowano w: LęborkSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz