Zaatakował cztery kobiety idące do kościoła, piątej ukradł torebkę

27 grudnia 2012r. | Drukuj

Policjanci zatrzymali mężczyznę z Gdańska, po tym jak w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia zaatakował cztery kobiety idące do kościoła. Piątej z pokrzywdzonych wyrwał torebkę. Młodego gdańszczanina przesłuchał już prokurator, do sądu wpłynął też wniosek o tymczasowe aresztowanie dziewiętnastolatka.

Fot. Policja

Fot. Policja

We wtorek rano z dyżurnym komendy miejskiej skontaktował się mężczyzna, który poinformował, że przy ul. Mickiewicza w Gdańsku pewien człowiek napadł na starszą kobietę,  następnie uciekł. Na miejscu zdarzenia szybko pojawili się policjanci, którzy  przeszukali pobliski teren i w rejonie skrzyżowania ulicy Hallera i Reja zatrzymali napastnika. Jak się okazało, młody mężczyzna chwilę wcześniej zaszedł od tyłu 87- letnią kobietę, która szła do kościoła i przewrócił ją na ziemię. Następnie zakrywając ręką twarz pokrzywdzonej przeszukał kieszenie jej płaszcza. Sprawca nie zdołał nic ukraść z uwagi na reakcję przechodnia, który spłoszył napastnika. Na skutek tego zdarzenia 87- latka doznała powierzchownego urazu głowy. Po zatrzymaniu napastnik trafił do policyjnego aresztu. Badanie wykazało, że miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze policji ustalili, że zatrzymany tego samego dnia w podobny sposób napadł jeszcze na trzy inne kobiety, które szły do kościoła.  Każdą z pokrzywdzonych przewrócił na ziemię, kopał i grożąc pobiciem usiłował ukraść torebkę. Zamiaru tego nie osiągnął z uwagi na to, że za każdym razem został spłoszony przez przechodniów.

Mężczyzna został już przesłuchany przez prokuratura.  Do sądu wpłynął też wniosek o to, aby zatrzymany najbliższe trzy miesiące spędził w areszcie. W przeszłości młody gdańszczanin, jeszcze jako osoba nieletnia, był notowany za kradzieże, rozbój, kradzież rozbójniczą, uszkodzenie ciała oraz uszkodzenie mienia. Za usiłowanie rozboju grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

 


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz