Wypadek wozu straży pożarnej. Pięć osób rannych

22 grudnia 2012r. | Drukuj

Pięć osób, w tym czterech strażaków, zostało rannych  w  wypadku w Bolszewie koło Wejherowa. Na drodze krajowej nr 6 wóz strażacki, jadący do innego wypadku, zderzył się w samochodem osobowym  marki vw passat.

Fot. remiza.com.pl

Fot. remiza.com.pl

 Do wypadku doszło w sobotę ok. godziny 16.30 na drodze krajowej nr 6, na odcinku Wejherowo – Bolszewo. Wóz strażacki marki iveco daily, który jechał do kolizji w okolicy Luzina,  zderzył się z passatem. W Bolszewie strażacy wjechali na skrzyżowanie na sygnale, ale najprawdopodobniej na czerwonym świetle.

Fot. remiza.com.pl

Fot. remiza.com.pl

Wypadek wyglądał bardzo groźnie, bo wóz strażacki przewrócił się na bok.  Ranny został  kierowca vw oraz czterech strażaków.  Wszystkie osoby poszkodowane  przewieziono do szpitala w Wejherowie. W wyniku wypadku została uszkodzona sygnalizacja świetlna, a policja  kierowała ruchem ręcznie. Mimo to przez kilka godzin kierowcy stali w korkach lub byli kierowani na objazd.

Fot. remiza.com.pl

Fot. remiza.com.pl

– Potwierdzam, że w Bolszewie doszło do groźnego wypadku drogowego z udziałem samochodu ratownictwa drogowego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie. Były spore utrudnienia, ale ruch już odbywa się normalnie – mówi mł. asp. Anetta Potrykus z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Fot. remiza.com.pl

Fot. remiza.com.pl

Wejherowska policja bada przyczyny wypadku. Zdaniem świadków zdarzenia na drodze krajowej nr 6 było i jest bardzo ślisko.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz