Sztërë Kòtë. Pierwsza płyta na Mikołajki

04 grudnia 2012r. | Drukuj

Nowy kaszubski zespół folkowy Sztërë Kotë (Cztery Koty)  wydaje właśnie swą pierwszą płytę z jedenastoma utworami. Krążek ukaże się 6 grudnia – taki kaszubski prezent Mikołajkowy.

Fot. Materiały prasowe: Okładka nowej płyty

„Sztërë Kòtë to projekt muzyczny inspirowany muzyką ludową, ale ubierający ją w nowoczesne formy – z pogranicza jazzu, ska, rocka. Muzyka Sztërë Kòtë to nie tylko nowe doświadczenie dla miłośników folku, ale dla niektórych w ogóle pierwszy kontakt z muzyką i językiem Kaszubów” – mówią o sobie młodzi muzycy na Facebook’u.

Fot. facebook.com/Sztërë Kòtë

Na pierwszej płycie zespołu znalazło się 11 folkowych utworów, które faktycznie sięgają głęboko do kaszubskich tradycji muzycznych. Piosenki są  nagrane w języku kaszubskim, a muzyka często wywodzi się z utworów ludowych. Słychać też trochę jazzu, reggae i rocka. Sztërë Kotë to zespół młody stażem, który powstał w Trójmieście na początku 2012 roku. Tworzą go: basistka i kompozytorka Alicja Szczypta, perkusista Mieczysław Pawlak, wokalistka Anna Zajączkowska, gitarzysta  Cezary Pełka, grający na trąbce Daniel Krzemiński i akordeonista Dominik Liadis.

Sztërë Kotë można zobaczyć na YouTube. Zespół grał w tym roku m.in. w Strefie Kibica Euro 2012, na Zjeździe Kaszubów w Sopocie, a także występował na  Festiwalu Country i Folk w Swornychgaciach. Jego utwory regularnie gra Radio Kaszëbë.

 


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz