Przerwano prace budowlane w Czarnówku. Kto zawinił?

04 grudnia 2012r. | Drukuj

Firma Foleko ze Świdnicy, która wygrała przetarg na II etap rozbudowy składowiska odpadów w Czarnówku koło Lęborka, wycofała się z placu budowy. Powodem jest brak otrzymania gwarancji zapłaty za wykonana pracę.

http://www.zzo-czarnowko.pl

Firma była w trakcie II etapu rozbudowy Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Czarnówku. Z placu budowy zeszła po wykonaniu ponad połowy zlecenia. Według prezesa spółki Foleko, dyrekcja składowiska zachowywała się tak, jakby nie chciała zapłacić za wykonane prace lub nie miała pieniędzy. Były też opóźnienia w płatności, które spowodowały, że Spółka zażądała gwarancji zapłaty. Gdy jej nie otrzymała, przerwała prace.

Zakład Zagospodarowania Odpadów zaprzecza jakoby miało dojść do takich nadużyć. Dyrektor wyjaśnia, że Spółka sama wystawiła fakturę ze 120-dniowym terminem płatności, gdyż w tamtym czasie nie mieli jeszcze pozwolenia na budowę.

Dyrekcja zakładu uznała również złożone przez Spółkę oświadczenie o odstąpieniu od umowy za nieskuteczne, gdyż stanowi ono nadużycie prawa podmiotowego przez wykonawcę.

Według dyrektor składowiska odpadów rzeczywista wartość pozostałych do wykonania prac na dzień złożenia oświadczenia, była znacznie niższa niż ta, której gwarancji zapłaty zażądała Spółka.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz