Bilans pierwszych przymrozków. Policja apeluje

04 grudnia 2012r. | Drukuj

Ostatnie dni pokazują jak groźne w skutkach dla kierowców mogą być przymrozki. W powiecie puckim doszło do trzech groźnych wypadków. Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku podczas kierowania pojazdami.

fot. Policja

W ostatnich kilku dniach w Powiecie Puckim doszło do trzech groźnych zdarzeń drogowych. Pierwsze miało miejsce w miniony piątek po godz. 6.00 w okolicach Darżlubia gm. Puck, gdzie czołowo zderzyły się Smart i Fiat Punto. Trzy osoby trafiły do szpitala z drobnymi obrażeniami.

Kolejne zdarzenie to przedwczorajszy wypadek w Kosakowie. Osobowym BMW jechały cztery osoby. Auto wypadło z drogi i po dachowaniu wjechało do przydrożnego rowu. Jednego z pasażerów uwalniać musieli strażacy. Mężczyzna pogotowiem lotniczym trafił do szpitala. Pozostałe osoby uciekły z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali 25-letniego kierującego, u którego w organizmie było ponad 1,5 promila alkoholu. 25-letek trafił do policyjnego aresztu. Będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku i jazdę w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj rano policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie. Tym razem na drodze prowadzącej do Żelistrzewa osobowy chevrolet, którym jechała 31-letnia kobieta wpadł w poślizg i dachował na pobliskim polu. 31-latka trafiła na badania do szpitala – informuje Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku st. asp. Łukasz Dettlaff

Funkcjonariusze zwracają uwagę na ograniczenie prędkości, stosowanie się do znaków drogowych, zapinanie pasów bezpieczeństwa i przede wszystkim powstrzymywanie się od wsiadania za kółko po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Te kilka zasad z pewnością uchroni nas od nieszczęśliwych następstw wypadków drogowych. Pamiętajmy także o właściwym przygotowaniu naszego samochodu do okresu zimowego – apeluje policja.

Galeria

fot. Policja Puck

 

 


Opublikowano w: PuckWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz