Walczą z kłusownikami. Pokaże ich TVN Turbo

16 listopada 2012r. | Drukuj

Na Pomorzu Środkowym jest coraz mniej kłusowników łowiących trocie i łososie. To zasługa policji i Straży Rybackiej z Lęborka, które w okresie ochronnym skutecznie patrolują nasze rzeki. Ich działania pokaże wkrótce telewizja TVN Turbo w programie „Jak to jest złowione”.

KPP Lębork

Do końca grudnia trwać będzie  akcja „Troć 2012”. Wspólne patrole Policji i Społecznej Straży Rybackiej pilnują w dzień i w nocy, terenów przyległych do rzek i jezior w związku z okresem ochronnym troci wędrownej i łososia. Patrole sprawdzają tarliska i ścigają kłusowników, który łowią ryby zmierzające w górę rzek na tarło.  Patrole policji i straży rybackiej co kilka dni znajdują zastawione siatki i zniszczone przez kłusowników tarliska. Dzięki tegorocznym wspólnym działaniom i zwiększeniu liczebności patroli kłusowników jest coraz mniej.

Skuteczność tej walki dostrzegli reporterzy redakcji TVN Turbo. Ekipa filmowa przygotowała materiał z udziałem Olina Gutowakiego, prowadzącego program „Jak to jest złowione”. Audycja ma się ukazać w połowie grudnia.

Galeria


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz