Mało alkoholu i bez narkotyków. Policja podsumowała

13 listopada 2012r. | Drukuj

Prowadzone w poniedziałek, wspólnie ze Strażą Graniczną, działania „Alkohol i Narkotyki” lęborska policja ocenia pozytywnie. Zatrzymano tylko dwóch nietrzeźwych kierowców. Żadna z kontrolowanych osób nie była pod wpływem narkotyków.

KPP Lębork

Policjanci z lęborskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Łeby, przez cały poniedziałek sprawdzali stan trzeźwości kierowców na drogach powiatu lęborskiego. Działania trwały od wczesnych godzin porannych do północy. Funkcjonariusze skontrolowali 76 pojazdów. Kierujący zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Na szczęście tylko dwóch nieodpowiedzialnych kierowców prowadziło pojazdy na podwójnym gazie. Żaden z kontrolowanych kierowców nie był pod wpływem działania środków odurzających. Niechlubnym rekordzistą okazał się 57 letni kierowca audi, mający w organizmie promil alkoholu.

Policjanci podczas akcji, poza sprawdzaniem czy kierowcy nie są pod wpływem alkoholu czy narkotyków, ujawnili dodatkowo szereg wykroczeń, za które 21 kierowców ukarano mandatami i odebrano 7 dowodów rejestracyjnych.

Każdy z kierowców będący pod wpływem alkoholu, który stwarzał realne zagrożenie dla życia innych uczestników ruchu, odpowie teraz przed sądem, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz