Policja apeluje o pomoc bezdomnym

13 listopada 2012r. | Drukuj

W związku z coraz niższymi temperaturami panującymi na zewnątrz i zbliżająca się zimą, policjanci apelują aby zgłaszać wszystkie osoby bezdomne wymagające pomocy, nocujące w śmietnikach, opuszczonych budynkach czy na klatkach schodowych.

Fot. Policja w Lęborku

– W związku z możliwym znacznym spadkiem temperatury powietrza, w szczególności z porze nocnej, jak również zbliżającym się nadejściem zimy, co niesie za sobą poważne zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, istotnym jest konieczność zwrócenia szczególnej uwagi na problemy osób narażanych na skutki niskich temperatur, tj. osoby bezdomnych, nieporadnych życiowo, czy incydentalnie znajdujących się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowi – czytamy w komunikacie lęborskiej policji.

Policjanci apelują do mieszkańców Lęborka i całego powiatu o zgłaszanie osób bezdomnych wymagających pomocy, nocujących w wiatach śmietnikowych, opuszczonych budynkach czy na klatkach schodowych. Każdy taki przypadek można zgłaszać na policję lub ośrodków pomocy w mieście lub gminie. Osoby bezdomne, często nadużywające alkohol, zasypiają na ławkach, przystankach i często ludzie przechodzą obok nich bez reakcji.

– Każdy taki przypadek najprościej jest zgłosić na policję lub do ośrodków pomocy w mieście lub gminie. Razem możemy zapobiec tragedii – apelują  policjanci.

Wiedza przekazana policji, straży miejskiej, gminnej lub ośrodkom pomocy, pomoże w ustaleniu miejsc pobytu takich osób oraz zapewnieniu im odpowiedniej pomocy doraźnej i długoterminowej.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz