Podatki w Rumi jednak wzrosną

07 listopada 2012r. | Drukuj

Po wczorajszej Sesji Rady Miejskiej w Rumi uchwała o stawkach podatku od nieruchomości została przyjęta. Było to drugie głosowanie, za pierwszym razem radni zagłosowali za nie podnoszeniem stawek podatku.

fot. wikipedia

Wczoraj późnym popołudniem rumscy radni głosowali po raz drugi za uchwałą w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości. Na poprzedniej sesji większość radnych nie zgodziła się na podniesienie podatku. Wczoraj jednak tę decyzję zmieniono. Nie przegłosowano zaproponowanych górnych granic stawek podatku jakie gmina mogła przyjąć zgodnie z obwieszczeniem Ministra Finansów, ale nieco niższe. Między innymi podatek od budynków mieszkalnych wynosił do tej pory 0,64 gr za metr kw., górna granica wyniosłaby 0,73 gr za metr kw., radni podnieśli podatek do 0,70 gr za metr kw. Za uchwałą głosowali radni z PO i klubu Gospodarność, swój głos na „nie” po raz drugi oddali radni z klubu Samorządność, Pis oraz dwóch radnych niezależnych.


Opublikowano w: PublicystykaWejherowoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz