Obchody Święta Niepodległości w Lęborku

06 listopada 2012r. | Drukuj

W tym roku listopadowe Święto Niepodległości będzie miało wyjątkowo bogaty program. Obchody rozpoczną się już 9 listopada i potrwają do niedzieli.

GK

W piątek w Sali audiowizualnej ZSM-I odbędzie się prezentacja na temat wybitnych wynalazców polskich z początków XX wieku. Organizatorem tego wydarzenia jest lęborski Komitet Terenowy Naczelnej Organizacji Technicznej. Tego samego dnia o godzinie 17.00 w MDK odbędzie się podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Niepodległość w oczach dzieci”.

10 listopada to Dzień Służb Mundurowych. W godzinach od 10.00 do 17.00 na Placu Pokoju prezentować się będą lęborskie służby mundurowe, stowarzyszenia lokalne i firmy.

O godzinie 11.00 w lasku przy Stadionie Miejskim odbędzie się indywidualny Bieg Przełajowy, o godzinie 17.00 w Sali LCK „Fregata” koncert Orkiestry Dętej „Ziemia Lęborska”, o godzinie 18.00 uroczystość pod tablicą Polskiej Rady Ludowej przy ul. Targowej 48, natomiast o 18.30 wieczorny wojskowy capstrzyk i Apel Poległych na Placu Pokoju.

W lęborskim muzeum od piątku do niedzieli będzie wyświetlany film „Kto Ty jesteś…”, który prezentuje spojrzenie lęborskich przedszkolaków na swój kraj.

Uroczystości 11 listopada rozpoczną się Mszą Św. w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Po mszy odbędzie się przemarsz pod Obelisk Niepodległości, gdzie o godzinie 12.00 nastąpi złożenie kwiatów. Będą tam również okolicznościowe przemówienia oraz występy artystyczne.

Tradycją Święta Niepodległości w Lęborku stało się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, na które zaprasza LCK „Fregata” na godzinę 13.30.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz