Kursy komputerowe dla seniorów

25 października 2012r. | Drukuj

W listopadzie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku odbędą się kursy komputerowe dla seniorów. Będą dwie grupy: zaawansowana i początkująca.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku

Nie są to pierwsze takie warsztaty organizowane w miejscowej bibliotece. Spotkania dla tych, którzy już mieli styczność z komputerem odbywać się będą w poniedziałki, natomiast dla początkujących we wtorki i czwartki. (w godzinach 9.00 – 10.30).

W dobie ogromnego postępu cywilizacyjnego trzeba umieć obsługiwać nowinki technologiczne, m.in. takie jak komputer. Nie tylko młodzi, ale również seniorzy pragną się rozwijać, dlatego chętnie uczestniczą w tego typu warsztatach.

Na kursie uczestnicy dowiadują się jak funkcjonuje komputer, zapoznają się z podstawowym oprogramowaniem służącym do pisania teksu, odtwarzania filmów czy plików muzycznych, a także poznają zasady działania internetu i jego możliwości.

Seniorzy uczą się obsługiwania wyszukiwarek internetowych, dzięki czemu mogą potem bez problemu znaleźć interesujące ich informacje. Dowiadują się również jak korzystać z portali społecznościowych na których mogą odnaleźć dawnych znajomych czy poznać kogoś interesującego. Ważną umiejętnością nabywaną przez emerytów podczas tych warsztatów jest obsługa poczty elektronicznej i umiejętność posługiwania się komunikatorami internetowymi, dzięki którym mogą porozumieć się z bliskimi przebywającymi w najdalszych zakątkach świata.

Koszt udziału w kursie to tylko 20 zł za cały miesiąc. Więcej informacji w sekretariacie biblioteki.


Opublikowano w: Lębork
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz