Nowoczesna fontanna w Lęborku

22 października 2012r. | Drukuj

Niedługo z lęborskiej starówki zniknie fontanna z żabkami. Zastąpi ją nowoczesna replika fontanny wyglądem przypominająca tę z lat 20. XX wieku. 

GK

Z fontanny już zniknęły żabki. To początek demontażu całej konstrukcji. Reszta zostanie zlikwidowana dopiero w przyszłym roku. Renowacja starej fontanny nie jest możliwa, ponieważ jest wykonana z żelbetonu, który pod wpływem wilgoci popękał. Na ściankach widoczne są glony. Również system odprowadzania wody z fontanny nie jest zgodny z aktualnymi przepisami. Z tych przyczyn władze miasta postanowiły zbudować nową fontannę od podstaw, wykorzystując dodatkowo nowinki techniczne, które na pewno wpłyną na zwiększenie jej atrakcyjności. Głównym założeniem projektu jest przywrócenie fontannie wyglądu z czasów jej powstania.

Nowością będzie m.in. podświetlenie fontanny oraz komputerowo sterowany taniec strumieni z czujnikiem wiatru dostosowujący siłę prądu wody do pogody. Woda do fontanny trafi z wodociągu, a potem obieg będzie zamknięty.

Inwestycja ma kosztować kilkaset tysięcy złotych. Całość kwoty zostanie pokryta z budżetu miasta.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz