Złodzieje nie próżnują

17 października 2012r. | Drukuj

Pomysłowość złodziei nie zna granic. Linie telefoniczne, pralka, rower…co jeszcze będą chcieli ukraść? 

http://www.lebork.policja.gov.pl

W poniedziałek lęborscy policjanci w pościgu zatrzymali mężczyznę, który uciekał skradzionym rowerem. Złodziejem okazał się 33 letni mieszkaniec Lęborka. Rower o wartości ponad 400 zł oddano właścicielowi, natomiast mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj został przesłuchany i postawiono mu zarzut kradzieży, za który grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Następną osobą, która chciała wzbogacić się kradnąc cudze mienie jest 20 letni mieszkaniec gm. Nowa Wieś Lęborska. Został on ustalony i zatrzymany przez lęborskich kryminalnych. Mężczyzna we wrześniu i październiku na terenie Gm. Wicko oraz Nowa Wieś Lęborska odcinał i kradł przewody napowietrznych linii telefonicznych. Następnie wypalał je i sprzedawał w punktach skupu złomu. W sumie dokonał czterech kradzieży. Właściciel linii wycenił łączne straty na ponad 3,5 tys. zł. Dziś mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży i uszkodzenia linii telekomunikacyjnych. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Nie mniej pomysłowi okazali się dwaj młodzi mężczyźni, którzy w nocy przed policjantami uciekali po kradzieży…pralki. Kiedy tylko zauważyli mundurowych rzucili swoją zdobycz i zaczęli uciekać. Po chwili policjanci złapali jednego z nich. 19 latek próbował ukryć się pod samochodem. Drugi mężczyzna – 22 latek został zatrzymany przez kryminalnych nad ranem w swoim mieszkaniu. Dziś obaj zatrzymani od rana byli przesłuchiwani. Postawiono im zarzuty kradzieży.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz