Żywe zwierzę obok innych śmieci

12 października 2012r. | Drukuj

Październik jest miesiącem wystawek, czyli zbiórki odpadów wielkogabarytowych. W Rumi jeden z mieszkańców wraz z telewizorem chciał pozbyć się żywego królika. Straż Miejska znalazła zwierzę podczas patrolu.

fot. Straż Miejska Rumia

 Zdarzenie miało miejsce w dniu 4.10.2012 r. o godz. 19.45. Patrol SM kontrolował stan porządku publicznego na ul. Topolowej w Rumi. – Mieszkańcy wystawili przed posesje odpady wielkogabarytowe, które w dniu następnym miały być odebrane przez służby komunalne. Przed jedną z tych posesji strażnicy zauważyli między innymi odpadami klatkę z żywym królikiem. – mówi Roman Świrski, komendant Straży Miejskiej w Rumi.

Strażnicy przeprowadzili wywiad wśród okolicznych mieszkańców, jednak nie udało się odnaleźć właściciela królika. – W tej sytuacji strażnicy zabrali królika do komendy Straży Miejskiej, skąd następnego dnia zabrał go technik weterynarii, który na mocy umowy z UM odbiera lub odławia bezpańskie zwierzęta. – dodaje komendant. Królik znalazł swój nowy dom. Na dzień dzisiejszy przebywa w domu pana Krzysztofa Linarda, technika weterynarii, który odebrał zwierzę od Straży Miejskiej.


Opublikowano w: PublicystykaWejherowoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz