Śledztwo ws. Amber Gold będą badać w Łodzi

05 października 2012r. | Drukuj

Prokurator Generalny Andrzej Seremet zapowiedział na antenie Radia Zet przeniesienie śledztwa ws. Amber Gold z Gdańska do Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Jednym z powodów jest panująca zła atmosfera wokół śledztwa, co nie sprzyja sprawie.

fot. wikipedia

Po rozmowach z prokuratorami Andrzej Seremet poinformował w Radiu Zet, że śledztwo ws. Amber Gold, które prowadzone jest w Prokuraturze w Gdańsku zostanie przeniesione do Łodzi, a prokuratorzy z Gdańska spędzą czas w Łodzi aby – „zapoznać prokuratorów z Łodzi ze zgromadzonym materiałem dowodowym, by sprawnie mogli przejąć prowadzenie tej sprawy”. Prokuratorzy przedstawili wniosek o to, by sprawę przenieść poza prokuraturę gdańską. – „Kierując się dobrem śledztwa, uważają, że atmosfera, która nagromadziła się wokół tego postępowania, wokół osób je prowadzących, stała się do tego stopnia nieznośna, że czynności tego śledztwa mogłyby być sabotowane przez niektórych uczestników tego postępowania, podważana wiarygodność prokuratorów, a to nie jest atmosfera, która sprzyja dobru śledztwa”. (…) „ Wobec tego dzisiaj podejmę decyzję o przeniesieniu tego śledztwa do Prokuratury Okręgowej w Łodzi – tłumaczył w Radio Zet Seremet.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz