O aktywności osób starszych rozmawiać będą w Łebie

23 sierpnia 2012r. | Drukuj

24-25 sierpnia 2012 r. w Łebie odbędzie się ogólnopolska konferencja poświęcona aktywności osób starszych oraz roli Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Wykład dla studentów UTW na Uniwersytecie Gdańskim

Konferencja pt. „Perspektywy rozwoju infrastruktury społecznej na rzecz edukacji i aktywności osób starszych – rola Uniwersytetów Trzeciego Wieku”odbędzie się w najbliższy weekend w Łebie. Dwudniowa konferencja organizowana jest w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012 oraz Roku Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce. Organizowana jest pod patronatem Marszałka Senatu RP przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łebie oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Podczas pierwszego dnia spotkania przedstawione zostaną zebrane doświadczenia działalności UTW w Polsce na tle aktywności społecznej osób starszych. Prelegentami będą m.in. Michał Szczerba, Bożena Zglińska, Krystyna Lewkowicz, Ludwika Sikorska. Drugi dzień rozpocznie się nauką i treningiem Nordic walkingu na łebskiej plaży. Kolejno przedyskutowana zostanie edukacja seniorów i wyzwania jakie z tym się wiążą na przyszłość. Głos zabiorą m.in. Mieczysław Augustyn, Kazimierz Burzyński, Katarzyna Woźniak i Jolanta Perek-Białas.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. wand pisze:

    dwudniowa, dwudniowa, dwudniowa….

Dodaj komentarz